Kompozit panel kaplamaları_en-US

Kompozit panel kaplamaları_en-US 1

AÇIKLAMA

Kompozit panel kaplamaları_en-US

Kompozit panel kaplamaları özellikle modern mimaride tercih edilen bir dış cephe kaplama sistemidir. Kompozit panel kaplamaları alüminyum levhalar kullanılarak dış cephenin kaplanma sistemidir. Alüminyum kaplamalar istenilen şekilde ve renkte de üretilmektedir.


Kompozit panel kaplamaları günümüz mimarisinde en çok tercih edilen uygulamaların başında yer almaktadır. Alüminyum malzemenin hafif ve kolay işlenebilen bir madde olmasından dolayı hem dikey hem yatay da uygulanabilmektedir. Aynı zamanda ekonomik bir kaplama türü olması da bu kaplama sisteminin avantajlarından biridir. Kompozit panel kaplamaları temizliği ve bakımı da kolaydır. Montajı, kurulumu da diğer cephe kaplamalarına göre oldukça basittir. Yatay ve dikey uygulanabilen bu kaplamaların birçok renk alternatifi de bulunmaktadır.Kompozit panel kaplamaları her türlü bina ve konstrüksiyonda uygulanabilmektedir. Bu kaplama sistemi, sağır cephelerde kaplama arkasına uygulanabilir, duvar önüne, taş yünü ve buhar dengeleme uygulama sistemi ile aynı zamanda ısı yalıtımı konusunda da avantaj sağlamaktadır. Ayrıca yüksek ses izolasyonu sayesinde ses geçirmezlik özelliği de bulunmaktadır.

Kompozit panel kaplamaları, iki yüzü de alüminyum levhalarla kaplı ve içleri polietilen dolgulu kompoze levhalardan oluşmaktadır. 16 standart renk seçeneğinin yanında ayrıca granit ve ahşap desen seçenekleriyle de projelerde mimari estetiğe tamamlayıcı bir öğe olarak dış cephe kaplamalarında rahatlıkla kullanılmaktadır.Projelerde verilen detay ve ölçülere göre imalathanemizde özel olarak Kompozit panel kaplamaları üretimi yapılmaktadır. Dış cephe kaplanacak yerde öncelikli olarak taşıyıcı bölgelerin belirlenmesi ve montajı yapılacak profillerin temin edilmesi ve alt karkasın oluşturulması gerekmektedir. Her iki yüzü 0,50 mm. ve içi 3 mm. kalınlıkta olan mineral dolgu ile toplam 4 mm. olan Kompozit panel kaplamalarının altına ısı yalıtımının oluşturulması için 50mm. Kalınlığında 100 kg/m3 yoğunluğunda taş yünü konularak duvarlara ve betonarme bölümlere mekanik yöntemle montaj işlemi gerçekleştirilir.Kompozit panel kaplamaları alışveriş merkezleri, iş merkezleri, havaalanları, hastaneler, akaryakıt istasyonları, konutlar ve çok katlı yapıların veya binaların iç ve dış cephe kaplamalarında, reklam tabelaları, banko ve asma tavanlarda farklı tasarımlar ve kaliteli görseller elde etmek için kullanılmaktadır.


TAKE OFFER!

PLEASE FILL IN THE FORM TO GET OFFER ABOUT OUR SERVICES.

Kvkk Aydınlatma Metni okudum kabul ediyorum